Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Jak wybrać dobre soczewki miesięczne?

Kategoria: soczewki miesięczne

Wielu z nas, użytkowników soczewek, zapewne już nieraz przekonało się na własnej skórze, że nie wszystkie szkła są równie wygodne. Jeśli ktoś miał naprawdę pecha, mógł także dowiedzieć się, że niektóre z nich są także niezupełnie bezpieczne. Mowa tutaj nie tylko o zaczerwienieniu i podrażnieniu – bywa i tak, że noszenie kontaktów kończy się zapaleniem spojówek lub rogówek. Często wtedy słyszymy od klientów, że soczewki kontaktowe najprawdopodobniej nie są dla nich. Próbowali się przemóc i nosić je z bólem, ale skończyło się to infekcją. A że infekcje oczu do najprzyjemniejszych nie należą, nie warto dalej ryzykować i lepiej wrócić do okularów. Takie przypadki naprawdę regularnie się zdarzają, a ich źródłem nie jest najczęściej sama jakość soczewek, lecz ich złe dopasowanie. Co zatem powinniśmy zrobić, aby rzeczywiście wybrać dobre soczewki miesięczne?

Na pierwszym planie soczewka kontaktowa na palcu, z tyłu twarz kobiety.

Dobre soczewki – co to w ogóle oznacza?

Zacznijmy od tego, że pod dość enigmatycznym pojęciem „dobre soczewki miesięczne” kryją się całkiem niejednoznaczne wnioski. Bo kiedy pójdziemy do sklepu obuwniczego i poprosimy o dobre buty, to ekspedient najpewniej wskaże nam te najlepsze jakościowo. W przypadku szkieł kontaktowych, które są wyrobem medycznym, nie jest już tak łatwo. To trochę jak z chodzeniem do apteki i mówieniem: „poproszę coś dobrego na kaszel” - ilu z was rzeczywiście otrzymało skuteczny lek? Najistotniejszym punktem w wyborze odpowiedniego wyrobu medycznego jest trafnie postawiona diagnoza. A tego niestety nie zrobimy samodzielnie, więc zostaje nam wizyta u okulisty lub optometrysty. Dopiero po szczegółowym badaniu wzroku, filmu łzowego, a także nałożeniu kilku próbnych soczewek, możemy zastanawiać się nad wyborem tych najlepszych.

Kiedy cena jest lepsza, a parametry te same…

Po próbnym dopasowywaniu soczewek kontaktowych wraz ze specjalistą decydujemy się na najwygodniejszy dla nas wariant – zarówno zdrowotnie, jak i finansowo. Jeśli nie stać nas na soczewki jednodniowe, a istnieją poważne przeciwwskazania do noszenia szkieł wielokrotnego użytku, staniemy przed ryzykowną decyzją. Ciekawym zagadnieniem jest także wybór podobnych szkieł kontaktowych do tych przepisanych przez specjalistę – tyle że tańszych, tzw. zamienników. Najczęściej są to marki własne salonów optycznych, które także posiadają nienaganne właściwości. Dlaczego zatem zdarza się, że po założeniu uwierają na oku albo zachowują się nieco inaczej od „naszych soczewek”? Nie oznacza to, że soczewki polecone przez salon są nieznanego pochodzenia, nieoryginalne oraz szkodliwe. Wynika to z tego, że większość szkieł kontaktowych posiada uśrednione parametry, jak np. promień krzywizny, czy średnica. Teoretycznie taka sama soczewka, lecz innego producenta, może nie dopasować się do naszych oczu w takim samym stopniu.

Grafika przedstawia paragon na tle zakupów różnego rodzaju.

Dobre soczewki miesięczne – mały przegląd

Po jakimś czasie od momentu gdy pierwszy raz założyliście soczewki, gdy już „siedzicie” w temacie, zaczynacie się orientować. Niektóre szkła kontaktowe miesięczne są częściej przepisywane przez specjalistów niż pozostałe, co wynika z ich doskonałych właściwości. Oczywiście od czasu do czasu zdarza się, że spotykacie kogoś, kto nosi bardzo niepopularne soczewki – wynika to zwykle z bardzo niepopularnej wady. Jednakże istnieje pewna grupa wziętych, najlepiej sprzedających się szkieł miesięcznych, które z zasady określane są jako „dobre” i godne polecenia. Te produkty to często laureaci prestiżowych nagród, renomowane soczewki, które sprawdzają się u pacjentów na całym świecie. Wymienimy teraz parę takich „dobrych szkieł miesięcznych”, aczkolwiek zastrzegamy, że nie każde z nich sprawdzą się u każdego. Pamiętajcie – najpierw wizyta u specjalisty, a dopiero później zastanawianie się nad kupnem soczewek.

Soczewki Air Optix Aqua 6 szt.

Air Optix Aqua

To jedne z najpopularniejszych na świecie soczewek miesięcznych. Wyprodukowane z materiału silikonowo-hydrożelowego przez firmę Alcon, korygujące krótko- i dalekowzroczność. Służą do użytku w trybie dziennym oraz przedłużonym do 6 nocy stosowania. Tym co je wyróżnia jest doskonała równowaga pomiędzy nawilżeniem, a oddychalnością. Niektóre soczewki silikonowo-hydrożelowe są słabo uwodnione, gdyż przy ich produkcji skupiono się na tlenoprzepuszczalności. Air Optix Aqua posiadają ochronną warstwę wilgotności, która utrzymuje je w stałym nawilżeniu.

Soczewki PureVision 2

PureVision2

Silikonowo-hydrożelowe soczewki miesięczne wykonane w optyce wysokiej rozdzielczości (HD). Z tego względu polecane są przede wszystkim kierowcom. Doskonale sprawdzają się podczas nocnej jazdy samochodem – niwelują efekt halo – rozprysku świetlnego wywołanego reflektorami pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka. Przeznaczone do użytku dziennego bądź całodobowego.

Soczewki SofLens59

SofLens59

Być może jest to dość kontrowersyjne, że wspominamy tutaj o soczewkach miesięcznych firmy Bausch&Lomb, SofLens59. Te dość stare szkła zostały wykonane z hydrożelu, dziś już mało popularnego. Jednak udało im się zyskać na świecie takie poparcie, że nadal są produkowane i nic nie zapowiada zmiany tego faktu. Ich dodatkowym atutem jest bardzo korzystna cena w stosunku do jakości.

Soczewki evo2lution monthly lenses

evo2lution monthly lenses

Miesięczne soczewki korygujące krótko- i dalekowzroczność, wykonane z silikonowego hydrożelu. Przeznaczone do użytku w trybie dziennym. Jest to produkt naszej własnej marki, wbrew pozorom posiada jednak znakomite właściwości. Poziom przepuszczalności tlenu soczewek wynosi aż 161 Dk/t, natomiast ich uwodnienie 40%.

button

Polecane posty

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych