Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Ile kosztują soczewki kontaktowe progresywne (multifokalne)?

Kategoria: soczewki kontaktowe

Po około 40. roku życia pogarsza się jakość widzenia z różnych odległości. Na szczęście istnieją soczewki kontaktowe, które jednocześnie korygują widzenie bliskie, dalekie i pośrednie. 


Soczewki kontaktowe do dali i bliży

Osoby, które zmagają się z prezbiopią (tzw. starczowzrocznością), na pewno doskonale wiedzą, czym są okulary progresywne. Zastosowane w nich wieloogniskowe szkła mają różne moce rozłożone w taki sposób, aby umożliwić poprawne widzenie zarówno z bliska, z daleka, jak i z odległości pośrednich. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że okulary nie są w tej sytuacji jedynym możliwym rozwiązaniem. Coraz większą popularność zdobywają soczewki kontaktowe multifokalne (od okularów nazywane też potocznie progresywnymi). Zasada działania w obu przypadkach jest podobna. Soczewki zdaniem wielu są jednak znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż okulary, ponieważ nie przeszkadzają podczas codziennych aktywności, a do tego zapewniają szersze pole widzenia. Więcej na temat soczewek multifokalnych można przeczytać tutaj


Progresywne soczewki kontaktowe - ile kosztują?

Ile kosztują multifokalne soczewki kontaktowe? To oczywiście zależy od konkretnego produktu. Ich cena jest nieco wyższa od zwykłych soczewek na krótko- lub dalekowzroczność, a także od tych na astygmatyzm, co wynika m.in. ze specjalnej konstrukcji. Warto jednak dodać, że okulary ze szkłami progresywnymi również nie są najtańsze, a w dodatku decydując się na nie musimy się liczyć z dużym, jednorazowym wydatkiem. Natomiast w przypadku soczewek kontaktowych koszt jest bardziej rozłożony w czasie. Sprawdźmy więc, ile trzeba zapłacić za progresywne soczewki kontaktowe w 2020 roku. 


Miesięczne soczewki multifokalne - cena 

W sklepie internetowym soczewki365.pl dostępne są zarówno miesięczne, jak i jednodniowe szkła multifokalne. Najbardziej opłacalne będą zdecydowanie te wielorazowego użytku, czyli w tym przypadku miesięczne. Standardowe opakowanie zawierające 6 sztuk kosztuje najczęściej między 150 a 200 zł. Najniższą ceną wyróżniają się szkła hydrożelowe Proclear Multifocal w wersji podstawowej - jest to ok. 60 zł za opakowanie 3 szt. 2 opakowania pozwalają na korekcję wady na jednym i drugim oku przez 3 miesiące. Dzienny koszt samych soczewek wynosi wtedy ok. 1,33 zł. Pamiętajmy jednak, że soczewki miesięczne wymagają codziennej pielęgnacji i należy doliczyć do tego koszt płynu wielofunkcyjnego - średnio ok. 30-40 groszy - w tym przypadku całkowity dzienny koszt użytkowania i pielęgnacji soczewek to ok. 1,70 zł. W przystępnej cenie kupimy też np. wysokiej jakości japońskie szkła Miru 1month Menicon Multifocal. Opakowanie 6 szt. w cenie 153 zł oznacza, że dzienny wydatek wyniesie ok. 2 zł. Z kolei za polecane do komputera soczewki Ultra for Presbyopia (6 szt.) firmy Bausch+Lomb zapłacimy 190 zł, czyli niecałe 2,50 zł dziennie. 


Jednodniowe soczewki multifokalne - cena

Jednodniowe soczewki kontaktowe są nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale też najbardziej higieniczne, ponieważ szkła po całym dniu wyrzucamy, a kolejnego dnia zakładamy świeżą parę. Wygoda ta wiąże się jednak z wyższym kosztem użytkowania w przeliczeniu na 1 dzień (mimo, że soczewek tych nie czyścimy, a zatem nie ma potrzeby doliczania kilkudziesięciu groszy za płyn). Cena jednodniowych soczewek na prezbiopię to średnio w przybliżeniu 100 zł za 30 szt. (2 opakowania wystarczają na miesiąc). Popularne soczewki 1-Day Acuvue Moist Multifocal kosztują 98 zł, co w przeliczeniu na 1 dzień wychodzi ok. 6,50 zł. Poniżej 100 zł kupimy również Proclear 1 day multifocal oraz biokompatybilne z tkankami oka Biotrue ONEday for presbyopia. Z kolei soczewki ze specjalnym systemem nawilżającym Dailies AquaComfort Plus Multifocal kupimy za 110 zł, co daje powyżej 7 zł za dzień.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą soczewek multifokalnych dostępnych w naszym sklepie.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych