Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Jakie soczewki miesięczne wybrać?

Kategoria: soczewki miesięczne

Niezmiernie trudnym punktem w całym procesie wyboru soczewek kontaktowych jest zdecydowanie się na jeden konkretny produkt. Dużo łatwiej zastanowić się i rozważyć wszystkie możliwości w zakresie rodzaju szkieł. W zależności od tego, jakie mamy potrzeby, jak często chcemy nosić kontakty oraz jakimi środkami na nie dysponujemy, wybieramy sprecyzowany wariant. Przykładowo gdy na co dzień zamierzamy nosić okulary i jedynie okazjonalnie – na trening, imprezę – chcemy zakładać soczewki, kupujemy szkła jednodniowe. Kiedy potrzebujemy soczewek na określony wyjazd i nie mamy możliwości, aby zmieniać je w higieniczny sposób, wybieramy całodobowe. Kiedy zaś potrzebujemy szkieł kontaktowych codziennie, najczęściej decydujemy się na miesięczne, gdyż są najbardziej opłacalnym i popularnym rozwiązaniem.

Młoda kobieta zastanawia się nad czymś.

Które soczewki miesięczne wybrać?

Niełatwo jednak zdecydować się na konkretną markę i produkt, kiedy nie mamy zielonego pojęcia o soczewkach kontaktowych. Najbardziej lekkomyślnym rozwiązaniem jest pytanie w takiej sytuacji znajomych o to, jakich oni używają szkieł. Nie jest to bowiem żaden wyznacznik, gdyż soczewki, które sprawdziły się u kogoś, niekoniecznie sprawdzą się u nas. Niektórzy czasem szukają pomocy na forach internetowych lub kupują te najpopularniejsze szkła. Mogłoby się w końcu zdawać, że skoro produkt jest powszechnie chwalony i rekomendowany, powinien sprawdzić się również u nas. Możliwe, że takim sposobem uda nam się trafić na komfortowe soczewki, jednak jest to jedynie dziełem przypadku. Być może gdzieś na świecie istnieją szkła, które idealnie leżą akurat na naszych oczach, a my nigdy się o tym nie dowiemy. Jedyną słuszną metodą wyboru soczewek miesięcznych jest zatem wizyta u specjalisty.

Skąd specjaliści wiedzą, jakie soczewki miesięczne?

Kiedy już wybierzemy się na wizytę u okulisty lub optometrysty, ten przeprowadzi nam szczegółowe badanie wzroku. Będzie ono ukierunkowane na noszenie soczewek kontaktowych, wobec czego specjalista sprawdzi także nasz film łzowy. Jeśli okaże się, że nasze oczy mają skłonność do przesuszania, istnieje możliwość, że niestety nie będziemy mogli nosić szkieł. Po badaniu wzroku czeka nas nauka oraz zakładanie próbnych soczewek kontaktowych. Na podstawie naszego samopoczucia w poszczególnych kontaktach, zostaną nam dobrane jedne określone, które dostaniemy do przetestowania. Po pewnym czasie (w zależności od salonu optycznego) będziemy musieli zgłosić się na kontrolę. Jeśli wszystko będzie w porządku, dostaniemy przyzwolenie na zakup tych określonych szkieł miesięcznych. Jeśli jednak nie, będziemy musieć przetestować kolejne. Dolegliwości związane z noszeniem soczewek nie zawsze pojawiają się od razu – czasem dopiero po kilku godzinach możemy odczuwać dyskomfort.

Specjalista przeprowadza pacjentce szczegółowe badanie wzroku.

Czy marka soczewek ma znaczenie?

Zapewne każdy początkujący użytkownik soczewek zastanawia się, jakiej firmy szkła miesięczne wybrać. Czy to jednak w ogóle ma jakiekolwiek znaczenie, skoro parametry szkieł są zawsze takie same? Otóż wybór określonego producenta i marki ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o użytkowanie szkieł kontaktowych. Oprócz unikalnych technologii, dzięki którym określone firmy wyprodukowały soczewki, unikatowe są również niektóre uśrednione parametry. Jeśli nosimy szkła miesięczne sferyczne, zwykle wybieramy jedynie moc, czasem krzywiznę spośród dwóch możliwości. Jak można się domyślać, promień krzywizny oraz średnica soczewki są u większości producentów uniwersalne, by pasowały do większej liczby pacjentów. To jednak sprawia, że teoretycznie takie same parametry soczewek różnych producentów w praktyce będą się nieco różniły. Dlatego tak ważne jest, aby dopasowywać szkła kontaktowe pod okiem specjalisty, zamiast kupować na oślep polecane przez innych produkty.

button

Polecane posty

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych