Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Ranking producentów soczewek kontaktowych

Kategoria: soczewki kontaktowe

Bardzo często przy wyborze soczewek kontaktowych pacjenci kierują się nie tylko parametrami i trybem wymiany, lecz także znajomością ich producenta. Zachęcamy do zapoznania się z rankingiem, który pokazuje, jakie firmy kontaktologiczne cieszą się największą popularnością i zaufaniem wśród klientów naszego sklepu.

O producentach soczewek

Firmy produkujące soczewki kontaktowe od lat ulepszają swoje produkty, aby skutecznie korygowały wady wzroku, a jednocześnie zapewniały wygodę ich użytkownikom. Pionierem miękkich soczewek z hydrożelu była firma Bausch&Lomb, która wprowadziła je na rynek już na początku lat 70. Niecałe 20 lat później ta sama firma oraz Ciba Vision rozpoczęły produkcję soczewek nowszej generacji - z bardziej oddychającego materiału silikonowo-hydrożelowego. Z kolei dziś na lidera branży wyrasta Johnson & Johnson.

W naszym sklepie internetowym dostępne są soczewki kontaktowe wiodących światowych producentów. Są to wyłącznie firmy o uznanej pozycji na rynku kontaktologicznym, które oferują sprawdzone i w 100% bezpieczne produkty. W ich ofercie można znaleźć różne soczewki - zarówno pod względem częstotliwości wymiany, przeznaczenia (rodzaju wady wzroku, do której są przystosowane), jak i typu materiału.

Ranking producentów soczewek

Przedstawiamy nasz najnowszy ranking producentów soczewek kontaktowych. Kolejność wynika z popularności produktów tych firm w naszym sklepie.

1. miejsce: Johnson & Johnson


Firma Johnson & Johnson jest znanym na całym świecie koncernem kosmetyczno-farmaceutycznym. Soczewki tej firmy można spotkać pod nazwą ACUVUE. Najpopularniejszy produkt to soczewki dwutygodniowe ACUVUE Oasys w wersji sferycznej lub torycznej. Klienci często wybierają także jednodniowe szkła 1-Day ACUVUE Moist, 1-Day ACUVUE TruEye czy 1-Day ACUVUE Oasys with HydraLuxe. Wszystkie soczewki tego producenta wyposażone są w filtr UV.

2. miejsce: Bausch&Lomb

Amerykańska firma, której historia sięga połowy XIX w. Zajmuje się m.in. produkcją sprzętu medycznego, ale jest też jednym z największych producentów szkieł kontaktowych. Najpopularniejszymi produktami są soczewki hydrożelowe SofLens oraz silikonowo-hydrożelowe PureVision. Firma wprowadziła do sprzedaży także soczewki jednodniowe Biotrue o bardzo wysokim uwodnieniu.

3. miejsce: Alcon (dawniej Ciba Vision)


Kolejny medyczny koncern ze Stanów Zjednoczonych. Produkty tej firmy można podzielić na 3 serie: soczewki miesięczne Air Optix, jednodniowe Dailies oraz kolorowe FreshLook. Szkła Air Optix oraz Dailies dostępne są dla wszystkich wad wzroku: krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu i prezbiopii. Jeszcze niedawno soczewki te występowały pod marką Ciba Vision, która kilka lat temu została przejęta przez Alcon.

4. miejsce: evO2lution

Produkty marki evO2lution dostępne w naszym sklepie zdobywają coraz większe grono zwolenników. Ich wyróżnikiem jest bardzo atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Można wybrać miesięczne soczewki silikonowo-hydrożelowe evO2lution monthly lenses lub jednodniowe szkła hydrożelowe evO2lution one day. Do rodziny evO2 zalicza się także nowy produkt - wyjątkowo miękkie i cienkie soczewki miesięczne z hydrożelu o nazwie evO2fit.

5. miejsce: CooperVision

Znany producent miękkich soczewek kontaktowych z USA, który funkcjonuje od 1980 r. Oferuje bardzo szeroki wachlarz szkieł dla krótkowidzów, dalekowidzów, astygmatyków i osób z prezbiopią. Najpopularniejsze serie produktów to Biofinity (całodobowe soczewki miesięczne) i Proclear (szkła jednodniowe, miesięczne, a nawet roczne). Dostępne są również inne soczewki, takie jak Clariti, Frequency oraz MyDay.

Przy okazji warto wymienić też pozostałych producentów, którym zaufali użytkownicy soczewek kontaktowych. Jednym z nich jest japońska firma Menicon, która wprowadziła na rynek markę Miru. Inni producenci, których produkty można kupić w naszym sklepie to np. Barnaux (marka Eyeye Bioxy), Zeiss oraz Horien.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych