Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Najlepsze soczewki jednodniowe - Ranking soczewek kontaktowych 2019

Kategoria: soczewki kontaktowe

Jednodniowe soczewki kontaktowe są świetnym rozwiązaniem dla osób z wadami wzroku, które cenią sobie wygodę i oszczędność czasu. Z tego powodu są coraz częściej używane przez użytkowników szkieł kontaktowych. Które soczewki jednorazowe są najlepsze i najchętniej wybierane?

Ranking soczewek jednodniowych

Dla kogo soczewki jednodniowe?

Soczewki jednodniowe to szkła kontaktowe, które zakłada się rano, a wieczorem zdejmuje i wyrzuca. Wyciąganie każdego dnia nowej pary prosto z blistra sprawia, że jest to bardzo higieniczne rozwiązanie, ponieważ w ten sposób ogranicza się osadzanie bakterii i zanieczyszczeń. Ponadto nie musimy używać specjalnych akcesoriów pielęgnacyjnych w postaci płynów i pojemniczków do przechowywania. Jest to podstawowy argument dla ludzi zapracowanych, którzy nie chcą dokładać sobie dodatkowego codziennego obowiązku. Soczewki jednodniowe ze względu na wygodę użytkowania polecane są także osobom uprawiającym sport oraz często podróżującym. Jest to także optymalne rozwiązanie dla tych, którzy dopiero zaczynają nosić soczewki lub zakładają je tylko raz na jakiś czas.

Jakie są rodzaje soczewek jednodniowych?

Na rynku istnieje kilka rodzajów szkieł jednorazowych. Rozróżniamy je przede wszystkim ze względu na wadę wzroku, jaką posiadamy. Dla krótkowidzów i dalekowidzów przeznaczone są soczewki sferyczne, czyli najpopularniejszy typ szkieł kontaktowych. Z kolei dla osób zmagających się z astygmatyzmem, czyli nieostrym widzeniem spowodowanym niesymetryczną rogówką, przeznaczone są soczewki toryczne. Istnieją również szkła multifokalne (zwane często progresywnymi), które dzięki specjalnemu rozłożeniu mocy potrafią jednocześnie korygować widzenie w dali i w bliży. Po takie soczewki sięgają najczęściej osoby po 40. roku życia, które zmagają się z prezbiopią, czyli tzw. starczowzrocznością.

Soczewki jednodniowe mogą się także różnić materiałem, z których zostały wykonane. Przez lata do korekcji wzroku wykorzystywane były głównie soczewki hydrożelowe. Charakteryzują się wysoką zawartością wody, przez co polecane są osobom o wrażliwych oczach oraz alergikom. Od niedawna dostępna jest także nowa generacja soczewek silikonowo-hydrożelowych, które odznaczają się lepszą przepuszczalnością tlenu. Ta cecha bezpośrednio przekłada się na większy komfort i bezpieczeństwo pacjenta.

Ranking soczewek jednodniowych

Postanowiliśmy stworzyć zestawienie soczewek jednodniowych, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy cieszyły się największą popularnością w naszym sklepie. Należy jednak pamiętać, aby przy wyborze soczewek kierować się zaleceniami okulisty lub optometrysty. Taki specjalista najlepiej dopasuje dla nas szkła pod względem wady wzroku, materiału, a także szczegółowych parametrów, takich jak średnica i promień krzywizny.

1. miejsce: 1-Day ACUVUE Trueye

1-Day ACUVUE Trueye

Cieszą się największą popularnością spośród wszystkich soczewek jednodniowych dostępnych w naszym sklepie. Zapewniają niebywałe nawilżenie, nawet pod koniec dnia.

2. miejsce: Dailies AquaComfort Plus

Dailies AquaComfort Plus

Miękkie, hydrożelowe szkła kontaktowe. Zawierają 3 związki nawilżające, które aktywują się podczas mrugania, dając wyjątkowe uczucie świeżości i komfortu.

3. miejsce: 1-Day ACUVUE MOIST

1-Day ACUVUE MOIST

Soczewki charakteryzujące się wysokim nawodnieniem i optymalną przepuszczalnością tlenu. Będą idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie.

4. miejsce: SofLens Daily Disposable

SofLens Daily Disposable

Szkła hydrożelowe o wysokim współczynniku uwodnienia, dzięki czemu nie ulegają przesuszeniu. Zapewniają zdrowy i nieprzekrwiony wygląd gałki ocznej.

5. miejsce: ACUVUE OASYS 1-Day with HydraLuxe

ACUVUE OASYS 1-Day with HydraLuxe

Innowacyjne soczewki, zawierające cząsteczki nawilżające podobne do naturalnych łez. Nie powodują przesuszenia ani zaczerwienienia oczu.


Na koniec chcieliśmy przedstawić nowość w naszej ofercie – evo2lution one day

evo2lution one day

Są to jednodniowe hydrożelowe soczewki kontaktowe świetnej jakości, które cechuje bardzo wysoki poziom uwodnienia (58%) i atrakcyjna cena. Produkt dostępny jest od ponad miesiąca, jednak wyniki jego sprzedaży wskazują na to, że w kolejnym rankingu znajdzie się na podium.


Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych