Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Zakup pierwszych soczewek kontaktowych - najczęściej zadawane pytania

Kategoria: soczewki kontaktowe

Zamierzasz nosić soczewki kontaktowe, ale nie miałeś nigdy do czynienia z tą metodą korekcji wzroku? Jeśli jesteś przed ich pierwszym zakupem, zapewne nurtuje Cię kilka pytań, dlatego na naszym blogu odpowiadamy na najczęstsze z nich.


Soczewki kontaktowe - czy każdy może nosić?

Czy każdy może nosić soczewki? To chyba pierwsze pytanie, które należy sobie zadać, chcąc z nich korzystać. Chociaż jest to bardzo wygodny i z wielu powodów polecany przez nas sposób korekcji wzroku, to jednak przeznaczony nie dla wszystkich. Istnieje bowiem kilka przeciwwskazań, takich jak zespół suchego oka czy cukrzyca, która powoduje zmniejszenie ilości wydzielanych łez. Podobnie jest w przypadku zaburzeń hormonalnych np. nadczynności tarczycy. Spadek produkcji łez występuje także u kobiet w ciąży, dlatego im również odradzane są soczewki. Szkła kontaktowe należy odstawić także podczas infekcji oczu i nasilonych alergii i na ten czas zastąpić je okularami. 


Soczewki kontaktowe - czy trzeba iść do okulisty?

Odpowiedź na to pytanie wynika bezpośrednio z tego, o czym pisaliśmy wyżej. Chcąc nosić soczewki, należy najpierw udać się do specjalisty, który przeprowadzi badanie wzroku i stwierdzi, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. W przypadku ich braku dopasuje nam odpowiednie soczewki - nie tylko pod kątem mocy, ale również krzywizny i średnicy, tak aby były idealnie dostosowane do naszych oczu. Doradzi nam także w kwestii rodzaju materiału czy częstotliwości wymiany szkieł. Pamiętajmy jednak, że lekarz-okulista nie jest jedyną osobą, która przeprowadza badania wzroku pod kątem soczewek kontaktowych - równie dobrze możemy się udać do optometrysty


Soczewki kontaktowe - czy jest potrzebna recepta?

Wiele osób się zastawia, czy soczewki kontaktowe można kupić bez recepty. Zatem wyjaśniamy: okulista lub optometrysta po przeprowadzonym badaniu wzroku i zaleceniu soczewek kontaktowych jako metody korekcji, powinien wręczyć nam receptę. W rzeczywistości recepta na soczewki to niewielka karteczka, na której specjalista zapisuje parametry szkieł (moce, promień krzywizny, średnicę itp.), a czasami też nazwę konkretnego produktu. Jednak ma ona wyłącznie charakter informacyjny, ponieważ pomaga pacjentowi kupić właściwe soczewki. Oznacza to, że okazanie recepty przy zakupie soczewek nie jest konieczne, dlatego bez problemu dostaniemy je np. w sklepie internetowym. 


Soczewki kontaktowe - gdzie kupić?

Soczewki należy kupować tylko w sprawdzonych miejscach. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że są oryginalne i bezpieczne dla oczu. Jeszcze do niedawna szkła kontaktowe kupowało się przede wszystkim w salonach optycznych. Natomiast dziś zdecydowanie popularniejsze są sklepy internetowe (takie jak soczewki365.pl), które są wyspecjalizowane w produktach kontaktologicznych. Jedno jest pewne - tanie soczewki kontaktowe z Chin, w dodatku kupowane w niepewnych źródłach (poprzez platformy typu AliExpress lub inne internetowe aukcje od nieznanych sprzedawców) z pewnością nie będą dobrym pomysłem i bardziej mogą nam zaszkodzić niż pomóc. 


Mam już pierwsze soczewki - co teraz?

Jeśli udało nam się kupić nasze pierwsze soczewki kontaktowe, przychodzi czas na naukę ich użytkowania. Polecamy nasz poradnik dla początkujących oraz artykuły na blogu, w których znajdują się szczegółowe odpowiedzi na pytania:

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych