Korzystanie z tej strony jest równoznaczne z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na przetwarzanie jego danych w celach analiycznych oraz marketingowych zgodnie z warunkami opisanymi na stronie www.soczewki365.pl/rodo.
zamknij

Jak zdjąć soczewki kontaktowe?

Kategoria: soczewki kontaktowe

Aplikacja soczewek kontaktowych często bywa wyzwaniem dla początkujących użytkowników. Szybko okazuje się jednak, iż praktyka czyni mistrza i już po około tygodniu lub dwóch regularnego użytkowania szkieł aplikacja nie sprawia żadnego problemu. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że w rzeczywistości nie ma nawet jednego właściwego sposobu zakładania i zdejmowania soczewek. Instrukcje różnych producentów nieco się od siebie różnią, choć oczywiście nieznacznie. Wynika to m.in. z faktu, że soczewki kontaktowe niektórych marek (np. ACUVUE lub evO2lution) mają specjalne oznaczenia cyframi, które pomagają określić, czy produkt znajduje się na właściwej stronie. Pozostałe szczegóły, jak na przykład przytrzymywanie powiek są już bardziej kwestią indywidualną pacjenta i dopiero czas weryfikuje jego sposób zakładania i zdejmowania kontaktów.

Kobieta zdejmuje z oka soczewkę kontaktową.

Zdejmowanie soczewek kontaktowych

1. Najpierw umyj ręce antybakteryjnym mydłem i dokładnie je osusz niestrzępiącym się ręcznikiem. Pamiętaj, by zdejmowanie soczewek rozpoczynać zawsze przed demakijażem.

2. Zacznij od prawego oka (o ile jesteś praworęczny). Najlepiej wyrobić sobie nawyk zaczynania zawsze od tego samego oka, co ma duże znaczenie w przypadku różnych wad na obu oczach. Teraz skieruj wzrok ku górze i przytrzymaj dolną powiekę środkowym palcem.

3. Przybliż do oka palec wskazujący tej samej ręki aż dotkniesz powierzchni soczewki. Teraz spróbuj delikatnie zsunąć ją w dół na białą część oka.

4. Uchwyć (uszczypnij) soczewkę palcem wskazującym oraz kciukiem i wyjmij ją z oka.

5. Powyższe czynności powtórz dla drugiego oka.

Jeśli używasz soczewek jednodniowych…

Po powyższych czynnościach wyrzuć soczewki. Następnego dnia wyjmij z blistra świeżą parę szkieł. Pamiętaj, że soczewki jednodniowe służą do jednorazowego użytku. Stosowane kilkakrotnie nie spełnią należycie swoich funkcji, mało tego, będą stanowiły czynnik ryzyka dla zdrowia twoich oczu. Szkła jednodniowe nie są także dostosowane do czyszczenia, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas takiego procesu, uległyby uszkodzeniu.

Jeśli używasz soczewek częstej wymiany…

Po zdjęciu soczewek z oczu przystąp do czynności pielęgnacyjnych. Będziesz do tego potrzebować jednego płynu wielofunkcyjnego, który wyczyści, wypłucze, zdezynfekuje oraz usunie osady białkowe z powierzchni szkieł. Pielęgnacja powinna odbywać się każdego dnia po zdjęciu soczewek. Czas dezynfekcji kontaktów w pojemniczku zależy od wskazówek producenta zamieszczonych na ulotce płynu pielęgnacyjnego.

  1. Przygotuj pojemnik na soczewki i wypełnij go świeżym płynem do soczewek.

  2. Umieść soczewkę w zagłębieniu dłoni.

  3. Wyciśnij na soczewkę kilka kropel płynu pielęgnacyjnego, następnie przystąp do delikatnego pocierania powierzchni soczewki. W zależności od wskazówek w instrukcji użytkowania płynu, czyszczenie mechaniczne powinno trwać od kilku do kilkunastu sekund.

  4. Wypłucz soczewkę niewielką ilością świeżego płynu pielęgnacyjnego.

  5. Umieść soczewkę we właściwej komorze wypełnionego płynem pojemnika na soczewki.

  6. Powtórz powyższe czynności dla drugiego oka, a następnie zamknij pojemniczek.

Problemy ze zdejmowaniem soczewek

Jeśli masz problemy z aplikacją i zdejmowaniem szkieł, możesz skorzystać z przyssawki do soczewek. To całkowicie bezpieczne narzędzie, wykonane z hipoalergicznego materiału, które w kilka sekund pomoże ci zdjąć soczewki z oczu. Aby przystąpić do tej czynności, należy ścisnąć uchwyt przyssawki, a następnie jej drugą stroną w kształcie dysku przyssać soczewkę. Podczas użytkowania przyssawki nie można jednak zapominać o zachowaniu należytej higieny. Narzędzie każdorazowo po użyciu zaleca się wyczyścić ciepłą wodą i mydłem.

przycisk

Polecane posty

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych