Filtruj według

Cena
40 93
Producent
więcej... mniej

Soczewki dwutygodniowe sferyczne

Firma Johnson&Johnson, znana z produkcji wyrobów kosmetycznych, jest obecna także na rynku kontaktologicznym. To ona stworzyła markę soczewek kontaktowych Acuvue, przeznaczonych do korekcji różnych wad wzroku i dostępnych w różnych wariantach. Jednymi z najchętniej kupowanych produktów popularnej rodziny soczewek są szkła dwutygodniowe. Korygują one astygmatyzm oraz krótko- i dalekowzroczność. Te stosowane przy tych ostatnich to soczewki kontaktowe sferyczne, o jednakowej mocy we wszystkich płaszczyznach powierzchni soczewki.

Soczewki dwutygodniowe sferyczne

Ten rodzaj soczewek stosowany jest przy sferycznych wadach wzroku, jak krótkowzroczność i dalekowzroczność. Ich konstrukcję można porównać do wycinku kuli, czym różnią się od soczewek dwutygodniowych torycznych, przeznaczonych dla astygmatyków. Dostępne są w różnych parametrach, choć promień krzywizny oraz średnica często mają własności uniwersalne. Korygują sferyczne wady wzroku od -25 D do +25 D. Wymieniane są co dwa tygodnie, kiedy używamy ich w trybie dziennym lub co tydzień, gdy nosimy je w trybie przedłużonym, czyli i w dzień, i w nocy. Pamiętajmy, aby przed wyborem oraz kupnem soczewek, umówić się na wizytę u specjalisty. To od jego decyzji zależy, czy soczewki dwutygodniowe będą dla nas odpowiednie. Szczególną uwagę zwrócić trzeba również na spanie w soczewkach – istnieje możliwość, że pojawią się do tego przeciwwskazania.

Zalety dwutygodniowych soczewek sferycznych

W naszej ofercie znajdują się zarówno dwutygodniowe soczewki kontaktowe sferyczne hydrożelowe, jak i silikonowo-hydrożelowe. Te pierwsze charakteryzują się bardzo wysokim uwodnieniem, natomiast drugie – tlenoprzepuszczalnością. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj ma rzesze swoich zwolenników. Marka Acuvue, której szkła posiadamy, wyróżnia się na rynku dbałością o klienta i jego wygodę użytkowania szkieł. Soczewki Acuvue Oasys zostały stworzone w duchu nowoczesności, w oparciu o styl życia pacjentów. Dziś większość ludzi korzysta niemalże cały dzień z ekranów – czy to komputera, smartfona czy telewizora. Produkt zaproponowany przez firmę Johnson&Johnson utrzymuje stabilność filmu łzowego i dzięki temu zapewnia swoim pacjentom komfort.

Dla kogo dwutygodniowe szkła sferyczne?

Ten rodzaj soczewek charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania przy umiarkowanych kosztach (dowiedz się, ile kosztują soczewki dwutygodniowe). Krótszy okres wymiany stosowany jest tylko w przypadku szkieł jednodniowych – drogich, więc można powiedzieć, iż są w pewnym sensie kompromisem. Na pewno zostaną docenione przez osoby higieniczne oraz o wrażliwych oczach. Im krótszy czas wymiany, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że noszone szkła są w jakikolwiek sposób zanieczyszczone lub zainfekowane. To zresztą decydujący czynnik przy wyborze pomiędzy soczewkami dwutygodniowymi a miesięcznymi (szczegółowe porównanie znajdziecie tutaj). Oferowane przez nas soczewki Acuvue można nosić w trybie przedłużonym - jeśli w nich zaśniemy, nie poniesiemy dotkliwych konsekwencji. Oczywiście może się niestety zdarzyć, że u niektórych osób wystąpią dolegliwości, dlatego przed doborem soczewek należy skonsultować się ze specjalistą. W żadnym wypadku nie można nam samodzielnie podejmować decyzji o tym, czy będziemy spać, nie zdjąwszy uprzednio soczewek! Więcej na temat soczewek dzień&noc przeczytasz na naszym blogu.

Oferta dwutygodniowych soczewek sferycznych

Acuvue 2 – hydrożelowe soczewki kontaktowe dwutygodniowe. Korygują krótko- i dalekowzroczność. Są wysoko uwodnione, a także ultragładkie. Idealnie posłużą osobom borykającym się z suchością oczu.

Acuvue Oasys – silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowe dwutygodniowe. Korygują krótko- i dalekowzroczność. Są przeznaczone dla pacjentów spędzających wiele godzin przed ekranem komputera i urządzeń mobilnych. Przez patrzenie na ekrany ludzie mrugają 5x rzadziej, to zaś wpływa na destabilizację filmu łzowego. Acuvue Oasys utrzymuje uczucie nawilżenia oczu przez cały dzień, a także zapewnia niezmienną jakość widzenia.Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą