Soczewki próbne - idealne rozwiązanie dla początkujących

Kategoria: soczewki kontaktowe

Osoby, które dopiero mają rozpocząć przygodę z soczewkami kontaktowymi, mają często wiele obaw dotyczących tego sposobu korekcji wzroku. Dlatego najlepiej już wcześniej zapoznać się z podstawowymi informacjami na ten temat. W przypadku wątpliwości, czy szkła przepisane przez specjalistę się sprawdzą, można zdecydować się na oferowane przez producentów soczewki próbne lub specjalne zestawy “na start”. Takie rozwiązanie w pozwoli przetestować produkt przed zakupem standardowego opakowania.


Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Doborem soczewek kontaktowych zajmuje się zawsze okulista lub optometrysta. Nie możemy robić tego na własną rękę np. na podstawie recepty okularowej. Soczewki oprócz właściwej mocy muszą bowiem idealnie pasować do gałki ocznej danego pacjenta - tylko wtedy będą dobrze spełniały swoją funkcję i zapewnią komfort podczas noszenia. Specjalista podczas badania wzroku musi przede wszystkim określić, czy  w ogóle możemy nosić szkła kontaktowe. Jeśli nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, poda nam szczegółowe parametry naszych soczewek, takie jak moc, średnica i krzywizna (w przypadku soczewek na astygmatyzm lub prezbiopię parametrów będzie więcej).


Co na początku trzeba wiedzieć o soczewkach?

Jeśli jesteśmy już po badaniu wzroku i mamy wybrane soczewki kontaktowe, powinniśmy wiedzieć jak się z nimi obchodzić. Warto wcześniej poprosić specjalistę, aby poinstruował nas, jak prawidłowo zakładać i zdejmować soczewki, a także jak właściwie je pielęgnować, aby zachować najwyższy poziom higieny. Czynności te początkowo mogą się wydawać dość skomplikowane, lecz z każdym kolejnym dniem staną się prostsze, aż całkowicie je opanujemy. Przed pierwszym założeniem szkieł polecamy jednak zapoznać się z dodatkowymi informacjami na ten temat, dostępnych np. w internetowych poradnikach czy filmikach instruktażowych. Wiele cennych wskazówek dla początkujących użytkowników soczewek można znaleźć na naszym blogu. Oto niektóre tematy, poruszane przez nas w poprzednich wpisach:


Soczewki na start w naszym sklepie

Osobom zakładającym soczewki kontaktowe po raz pierwszy mogą towarzyszyć pewne obawy dotyczące tego, czy dane szkła na pewno będą wygodne. Niektórzy producenci postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i oferować swoje produkty także w wersji próbnej lub jako zestawy startowe. Eliminuje to konieczność zakupu całego opakowania soczewek “w ciemno”. W naszym sklepie internetowym można zamówić startowe produkty marek evO2lution i evO2fit.

  1. Zestaw startowy evO2lution monthly lenses


    Soczewki evO2lution monthly lenses to nowoczesne, miesięczne szkła kontaktowe z materiału silikonowo-hydrożelowego o wysokiej przepuszczalności tlenu i dobrym uwodnieniu. Zapewniają znakomite rezultaty korekcji wzroku i niesamowity komfort na długie godziny. W zestawie startowym za jedyne 19,99 zł znajdziemy 2 soczewki, płyn pielęgnacyjny evO2lution soft o pojemności 100 ml oraz specjalny pojemniczek do przechowywania soczewek.

  2. Zestaw startowy evO2fit


    Od niedawna w zestawie startowym można kupić również soczewki evO2fit. Są to także soczewki miesięczne, jednak te zostały wykonane z materiału hydrożelowego. Są miękkie i delikatne, a uwodnienie na poziomie 50% zapewnia odpowiednie nawilżenie. Asferyczna konstrukcja tych soczewek poprawia ostrość widzenia w przypadku niedostatecznego oświetlenia. W zestawie znajdują się 2 soczewki, płyn evO2lution soft 100 ml i pojemniczek. Cena takiego zestawu to 12,99 zł.

  3. Blister startowy evO2lution one day


    Istnieje również możliwość przetestowania jednodniowych szkieł marki evO2lution - do sprzedaży trafiły pojedyncze blistry, zawierające 5 soczewek. Są to szkła hydrożelowe o wysokiej zawartości wody, wynoszącej 58%. Są miękkie, komfortowe i łatwo dopasowują się do gałki ocznej. Zaletą jest też niska cena - za taki blister zapłacimy mniej niż 10 złotych. Płyn do pielęgnacji ani pojemniczek nie będą tutaj potrzebne - tego typu szkła wyrzucamy od razu po zdjęciu, a następnego dnia zakładamy świeżą parę. 

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą