Ranking najlepszych soczewek kontaktowych


Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów soczewek kontaktowych. Przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników, takich jak posiadana wada wzroku, częstotliwość wymiany szkieł czy materiał, z którego zostały wykonane. Wielu klientów sugeruje się także popularnością danego produktu. Dlatego przedstawiamy rankingi soczewek, które są najchętniej wybierane przez naszych klientów.

1. Ranking soczewek jednodniowych

Są to tzw. soczewki jednorazowe, które przed snem należy wyrzucić, a następnego dnia założyć świeżą parę. Będą bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które wymagają korekcji wzroku i jednocześnie cenią sobie wygodę i oszczędność czasu.

2. Ranking soczewek miesięcznych

Najczęściej wybierane soczewki kontaktowe ze względu na częstotliwość wymiany. Swoją popularność zawdzięczają głównie czynnikom ekonomicznym - ich dzienny koszt użytkowania jest dużo niższy niż w przypadku jednodniowych.

3. Ranking soczewek dwutygodniowych

Soczewki przeznaczone do wymiany co 14 dni, co jest dobrym kompromisem między soczewkami miesięcznymi a jednodniowymi. W produkcji szkieł dwutygodniowych specjalizuje się firma Johnson & Johnson (marka ACUVUE).

4. Ranking soczewek torycznych

Soczewki toryczne to specjalny rodzaj szkieł kontaktowych dla osób z astygmatyzmem. Mają cylindryczny kształt, który pozwala na prawidłowe widzenie osobom o nieprawidłowym kształcie rogówki lub soczewki oka.

5. Ranking soczewek progresywnych

Soczewki progresywne (a właściwie multifokalne) to szkła wieloogniskowe do korekcji prezbiopii, która pojawia się najczęściej po 40. roku życia. Umożliwiają prawidłowe widzenie zarówno z odległości bliskich, jak i dalekich.

6. Ranking soczewek kolorowych

Specjalne soczewki, które oprócz korekcji wzroku pozwalają na lekką metamorfozę wizerunku poprzez podkreślenie lub zmianę barwy tęczówki. Można je również kupić w wersji plano (moc 0,00) - pełnią wtedy jedynie funkcję kosmetyczną.

7. Ranking producentów soczewek

Zestawienie firm produkujących soczewki kontaktowe, których produkty cieszą się największym zaufaniem naszych klientów. Znajdują się tu tacy producenci, jak Johnson & Johnson, Bausch&Lomb, CooperVision, Alcon czy evO2lution.

8. Ranking płynów do soczewek

W przypadku soczewek wielorazowego użytku nie należy zapominać o ich czyszczeniu i dezynfekcji. Dlatego oprócz rankingów soczewek stworzyliśmy także zestawienie najpopularniejszych płynów do pielęgnacji szkieł kontaktowych.

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą