Filtruj według

Cena
9 179
Producent
więcej... mniej

Soczewki kontaktowe miesięczne sferyczne

Coraz popularniejszą metodą korekcji wzroku w Polsce są soczewki kontaktowe. Dyskretne, niewidoczne dla oka, są doskonałą alternatywą dla okularów, szczególnie wtedy, kiedy nie chcemy, aby nasza wada wzroku była widoczna. Ich największą zaletą jest duża wygoda, którą zapewniają użytkownikom oraz większe pole widzenia w stosunku do okularów. Szkła kontaktowe nie zachodzą mgłą, nie pokrywają się kroplami deszczu, a także nie spadają podczas wzmożonej aktywności fizycznej. Są w dużej mierze wykorzystywane podczas uprawiania sportów oraz okazjonalnie, na przykład w przypadku ślubów oraz ważnych imprez okolicznościowych. Ze względu na zróżnicowanie potrzeb potencjalnych użytkowników, a także charakter wady wzroku, soczewki można podzielić na różne rodzaje. Dziś jednymi z najchętniej i najliczniej używanych w Polsce rodzajów szkieł są soczewki miesięczne sferyczne.  

Opis soczewek miesięcznych sferycznych

To szkła jednoogniskowe korygujące sferyczne wady wzroku, takie jak krótkowzroczność i dalekowzroczność. Konstrukcyjnie stanowią wycinek sfery, co oznacza, że ich moc jest jednakowa na całej powierzchni i nieco załamuje się w obszarach peryferyjnych. To powoduje, że przy krawędzi mogą występować pewne zamazania obrazu, choć z racji ścisłego przylegania soczewki do oka, są niedostrzegalne. Szkła sferyczne miesięczne korygują wady wzroku w zakresie aż od -25D do +25D. Występują w różnych parametrach - różnią się między sobą m.in. mocą sferyczną (PWR), promieniem krzywizny bazowej (BC) oraz średnicą. Wszystkie informacje odnośnie parametrów znajdują się na każdym opakowaniu soczewek - warto przed użyciem je sprawdzić. Należy zaznaczyć, że moc szkieł kontaktowych nie jest identyczna z mocą okularów ze względu na ich ścisłe przyleganie do rogówki.

Zalety soczewek miesięcznych sferycznych

Ten rodzaj szkieł występuje oczywiście w różnych wariantach. Możemy wyróżnić soczewki sferyczne miękkie oraz twarde, hydrożelowe oraz silikonowo-hydrożelowe, jak również jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne i roczne. W przypadku kontaktów miesięcznych każdy pacjent zakupuje standardowo opakowanie liczące 6 szt. lub 3 szt. soczewek. 3-sztukowe nabywa się w przypadku występowania różnych wad na obu oczach. 6-sztukowe opakowanie wystarcza na trzy miesiące użytkowania, zaś każdą parę szkieł należy zmieniać co 30 dni. To właśnie ten fakt stanowi o niezwykłej popularności soczewek miesięcznych sferycznych - są bardzo ekonomiczne. Jednocześnie charakteryzują się wysoką higienicznością, a producenci widząc zapotrzebowanie na ten rodzaj szkieł, prześcigają się w wykorzystywaniu przy ich produkcji najnowszych technologii.

Dla kogo soczewki kontaktowe miesięczne sferyczne?

Szkła sferyczne o miesięcznym trybie wymiany są przeznaczone dla krótkowidzów oraz dalekowidzów. Na rynku występuje szeroki wachlarz wyboru tego rodzaju soczewek, gdyż niemalże każdy producent posiada je w swojej ofercie. Jednocześnie kontakty te zostają z roku na rok coraz bardziej unowocześniane i jeszcze wygodniejsze dla pacjenta. Dziś korygują wady wzroku nawet do -20D i +20D, są wysoko uwodnione i wykazują dużą transmisję tlenu. To spowodowało, że powstały nawet szkła miesięczne sferyczne całodobowe, przeznaczone do użytku w trybie ciągłym. Pacjent zakładający takie soczewki może stosować je bez zdejmowania, przez cały miesiąc - w noc i w dzień. Należy jednak pamiętać, że nie każdy może pozwolić sobie na spanie w soczewkach - o tym decyduje jedynie specjalista podczas szczegółowego badania wzroku.

Wybór soczewek miesięcznych sferycznych

PureVision:

PureVision® 6szt BC 8.6
PureVision® 6szt BC 8.3 Mm
PureVision2® 6szt

SofLens:

Soflens59
SOFLENS 38

Air Optix:

Air Optix® Aqua
Air Optix® Aqua Night&Day
Air Optix® Plus HydraGlyde
Air Optix® Colors

Miru:

MIRU 1 Month

Biofinity:

Biofinity
Biofinity® XR

evo2lution:

Evo2lution Monthly Lenses

FreshLook:

FreshLook® Dimensions
FreshLook ColorBlends
FreshLook® Colors

clariti:

Clariti® Elite

Proclear:

Proclear

Horien:

Horien Disposable

Bioxy:

Eyeye Bioxy

Zeiss:

Contact Day 30 Compatic

Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie

Marki soczewek kontaktowych
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą