INFOLINIA 71 734 53 32
Soczewki kontaktowe miesięczne sferyczne
Coraz popularniejszą metodą korekcji wzroku w Polsce są soczewki kontaktowe. Dyskretne, niewidoczne dla oka, są doskonałą alternatywą dla okularów, szczególnie wtedy, kiedy nie chcemy, aby nasza wada wzroku była widoczna. Ich największą zaletą jest duża wygoda, którą zapewniają użytkownikom oraz większe pole widzenia w stosunku do okularów. Szkła kontaktowe nie zachodzą mgłą, nie pokrywają się kroplami deszczu, a także nie spadają podczas wzmożonej aktywności fizycznej. Są w dużej mierze wykorzystywane podczas uprawiania sportów oraz okazjonalnie, na przykład w przypadku ślubów oraz ważnych imprez okolicznościowych. Ze względu na zróżnicowanie potrzeb potencjalnych użytkowników, a także charakter wady wzroku, soczewki można podzielić na różne rodzaje. Dziś jednymi z najchętniej i najliczniej używanych w Polsce rodzajów szkieł są soczewki miesięczne sferyczne.
Opis soczewek miesięcznych sferycznych
To szkła jednoogniskowe korygujące sferyczne wady wzroku, takie jak krótkowzroczność i dalekowzroczność. Konstrukcyjnie stanowią wycinek sfery, co oznacza, że ich moc jest jednakowa na całej powierzchni i nieco załamuje się w obszarach peryferyjnych. To powoduje, że przy krawędzi mogą występować pewne zamazania obrazu, choć z racji ścisłego przylegania soczewki do oka, są niedostrzegalne. Szkła sferyczne miesięczne korygują wady wzroku w zakresie aż od -25D do +25D. Występują w różnych parametrach - różnią się między sobą m.in. mocą sferyczną (PWR), promieniem krzywizny bazowej (BC) oraz średnicą. Wszystkie informacje odnośnie parametrów znajdują się na każdym opakowaniu soczewek - warto przed użyciem je sprawdzić. Należy zaznaczyć, że moc szkieł kontaktowych nie jest identyczna z mocą okularów ze względu na ich ścisłe przyleganie do rogówki.
Zalety soczewek miesięcznych sferycznych
Ten rodzaj szkieł występuje oczywiście w różnych wariantach. Możemy wyróżnić soczewki sferyczne miękkie oraz twarde, hydrożelowe oraz silikonowo-hydrożelowe, jak również jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne i roczne. W przypadku kontaktów miesięcznych każdy pacjent zakupuje standardowo opakowanie liczące 6 szt. lub 3 szt. soczewek. 3-sztukowe nabywa się w przypadku występowania różnych wad na obu oczach. 6-sztukowe opakowanie wystarcza na trzy miesiące użytkowania, zaś każdą parę szkieł należy zmieniać co 30 dni. To właśnie ten fakt stanowi o niezwykłej popularności soczewek miesięcznych sferycznych - są bardzo ekonomiczne. Jednocześnie charakteryzują się wysoką higienicznością, a producenci widząc zapotrzebowanie na ten rodzaj szkieł, prześcigają się w wykorzystywaniu przy ich produkcji najnowszych technologii.
Dla kogo soczewki kontaktowe miesięczne sferyczne?
Szkła sferyczne o miesięcznym trybie wymiany są przeznaczone dla krótkowidzów oraz dalekowidzów. Na rynku występuje szeroki wachlarz wyboru tego rodzaju soczewek, gdyż niemalże każdy producent posiada je w swojej ofercie. Jednocześnie kontakty te zostają z roku na rok coraz bardziej unowocześniane i jeszcze wygodniejsze dla pacjenta. Dziś korygują wady wzroku nawet do -20D i +20D, są wysoko uwodnione i wykazują dużą transmisję tlenu. To spowodowało, że powstały nawet szkła miesięczne sferyczne całodobowe, przeznaczone do użytku w trybie ciągłym. Pacjent zakładający takie soczewki może stosować je bez zdejmowania, przez cały miesiąc - w noc i w dzień. Należy jednak pamiętać, że nie każdy może pozwolić sobie na spanie w soczewkach - o tym decyduje jedynie specjalista podczas szczegółowego badania wzroku.
Wybór soczewek miesięcznych sferycznych
PureVision:
PureVision® 6szt BC 8.6
PureVision® 6szt BC 8.3 Mm
PureVision2® 6szt
SofLens:
Air Optix:
Air Optix® Aqua
Air Optix® Aqua Night&Day
Air Optix® Plus HydraGlyde
Air Optix® Colors
Miru:
Biofinity:
evo2lution:
FreshLook:
FreshLook® Dimensions
FreshLook ColorBlends
FreshLook® Colors
clariti:
Proclear:
Horien:
Bioxy:
Zeiss:
Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie